Forum o bankowości

Miejsce wszystkich miłośników bankowości elektronicznej i nie tylko
Dzisiaj jest pn cze 26, 2017 8:50 pm

Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam : ). Mam duże kłopoty z przetłumaczeniem jednego dokumentu. Może ktoś miałby ulotkę o nazwie: język rosyjski tłumacz. Sama nie umiem sobie poradzić z tym trudnym dokumentem : (.

Awatar użytkownika

Jejku! Tylu jest różnorodnych tłumaczy a ja nie potrafię odszukać rzetelnej osoby, która mogłaby przetłumaczyć mi list, który dostałem z Rosji. Kiedyś posiadałem ulotkę z napisem: rosyjski-miszka.pl translacje język rosyjski, tymczasem gdzieś ją zapodziałem. Sam nie znam języka rosyjskiego, nie uczyłem go się w żadnej ze szkół. A teraz znajomość tego języka by się przydała. Język ten jest w obecnych czasach pożyteczny. Ja kiedyś byłem w Rosji, niemniej jednak nie umiałem się tam za bardzo porozumieć z Rosjanami których spotykałem na swojej drodze. Rosja to potężny kraj, z tej przyczyny język rosyjski powinien być bardziej powszechny w Polsce.

Awatar użytkownika

Z tłumaczeniami to trudna sprawa. Dużo mi wiadomo na ten temat, ponieważ jako osoba kochająca stare książki często zdarza mi się kupować je w oryginalnym wydaniu. Dbam o to, by każda z nich poza oryginałem miałam również tłumaczenie polskie. Tak właśnie było z książką Puszkina. Bardzo było dla mnie ważne znalezienie dobrego tłumacza rosyjskiego. Ale niestety nie mogłem takiego znaleźć. Aż do czasu, kiedy to spacerowałem ulicą i jakaś młoda dziewczyna wręczyła mi ulotkę, na której był wielki napis: "tłumacz rosyjskiego warszawa". Pomyślałem to coś dla mnie. Postanowiłem zatelefonować. I dobrze zrobiłem, bo mój Tołstoj już stoi na półce przetłumaczony. : ) Super, że udało mi się wtedy trafić na tą panią. : )

Awatar użytkownika

Razem z szefem w wydawnictwie poszukujemy właściwego tłumacza do pewnej książki. Szczególnie powinna być to osoba z dużym doświadczeniem, tak, żeby w zupełności oddała najważniejszy przekaz dzieła. Jest to bardzo ważne, żeby książka była w odpowiedni sposób przetłumaczona, ponieważ to ma spory wpływ na jej późniejszy odbiór. Ostatnio znalazłem ofertę o nazwie: tłumacz rosyjskiego. Powinienem koniecznie zapytać się różnych znajomych, czy może znają tę osobę. Najkorzystniej jest, kiedy ktoś korzystał już z jej propozycji.

Awatar użytkownika

Moja sympatyczna ciocia pochodząca z okolic Kaukazu przysłała do nas pocztą list, ale kompletnie nie idzie zrozumieć o co w tym chodzi jak się to czyta. Koniecznie muszę się rozjrzeć za jakimś dobrym tłumaczem. Miesiąc temu miałem w rekach żółto-czerwoną ulotkę z napisem "tłumacz na rosyjski warszawa", lecz bardzo niefortunnie się stało ponieważ zdecydowanie za szybko się jej pozbyłem. Wybieram się w podróż na Wschód. Nie do cioci, tylko do Czelabińska. Niewielka znajomość języka z pewnością okaże się utrudnieniem, ale i tak bardzo sie cieszę z tej planowanej podróży. Jak tylko mam jakąś wolną chwilę, zaraz pakuję manatki i wybywam z domu. Mało kiedy korzystam z prywatnego auta, zdecydowaną wiekszość podróży odbywam koleją.Jak już bedzie mnie stać musze kupić sobie jakąś ładną przyczepę typu kempingowego.

Awatar użytkownika

Nasz zakład planuje ruszyć ze swoimi towarami na rynek wschodni, a zatem muszę jak najszybciej znaleźć kogoś do tłumaczenia materiałów reklamowych bo sam w wystarczającym stopniu nie władam jezykiem rosyjskim. Tłumaczenia języka rosyjskiego warszawa to jest hasło, które zupełnie z niczym mi się nie kojarzy, nie znam nikogo kto para się tłumaczeniami. Ja dosyć dobrze władam językiem angielskim, trochę umiec takze niemiecki. To mi zapewnia swobodne prowadzenie rozmów w rozmaitych sprawach zawodowych.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC