Forum o bankowości

Miejsce wszystkich miłośników bankowości elektronicznej i nie tylko
Dzisiaj jest pn sie 21, 2017 9:43 pm

Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witajcie, zwracam się z pytaniem do wszystkich osób, które są w jakimś stopniu niepełnosprawne ruchowo. Jak sobie poradziliście ze swoją niepełnosprawnością pod względem praktycznym. To znaczy sprawy kuchenne, higieniczne i tak dalej. Mam problem z pruszaniem się, ale chce być cały czas aktywny.

Awatar użytkownika

Witaj, musisz przede wszystkim dać z siebie wszystko, jeśli chodzi o dostosowaie się do warunków. Nie ma się co załamywać po pierwszych niepowodzeniach, tylko zacisnąć zęby i jechać dalej. Bardzo ważne jest to, żeby dostosować wyposażenie pomieszczęń do schorzenia.

Awatar użytkownika

Myślę, że to, żeby odpowiednio wyposażyć pomieszczenia to podstawa. Jeśli będziesz miał za wysokie meble, czy umywalki, a nawet toaletę, to nie dasz rady się przystosować. Remont na pewno jest konieczny. Jeśli masz problem z poruszaniem się, to bezwzględnie poręcz dla osoby niepełnosprawnej Ci się przyda…

Awatar użytkownika

No włąsmnie o takich poręczach myślałem, mam w domu prysznic i tam chciałem też zamontować. Wanna na ten moment odpada bo jest za wysoka…

Awatar użytkownika

W takim przypadku prysznic jest najbardziej odpowiednie. Ale słuchaj, przecież możesz ustawić sobie pod prysznicem na przykład specjalny taborety. Znajdziesz go tutaj http://www.ams-plus.pl/taboret_prysznicowy.html i będziesz mógł od razu uzywać. Ja taki mam i jest bardzo wygodny…

Awatar użytkownika

Ja też takiego uzywam, przy probelma z poruszaniem to podstawa. Miałem robioną protezę biodrową i mam na tyle sztywne stawy, że podniesienie nogi do wanny jest dla mnie niemożliwe. Krzesełko jest nie tylko praktyczne, ale i wygodne. Nawet żona mnie czasami goni, że za długo przesiaduje pod prysznicem :)

Awatar użytkownika

No żony są od tego, żeby zwracać uwagę :)

Awatar użytkownika

Fajny pomysł z tym taboretem. Ja sądzę, że u mnie w domu to żona też będzie go uzywała. W końcu posiedzieć trochę pod prysznicem lubi każdy. To jedyna chwila, no może jedna z dwóch, kiedy nikt nam nie przeszkadza i można trochę pomyśleć w samotności.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC